Kosnett pas takimit me Lajçakun tregon qëllimin e SHBA-së dhe BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

Aktuale

Kosnett pas takimit me Lajçakun tregon qëllimin e SHBA-së dhe BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

Më: 1 mars 2021 Në ora: 20:25
Kosnett pas takimit me Lajçakun tregon qëllimin e SHBA-së dhe BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett është takuar me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Kosnett thotë se Lajçaku ka riafirmuar mbështetjen e SHBA-së për procesin e dialogut të udhëhequr nga BE.

“Qëllimi ynë: një zgjidhje gjithëpërfshirëse dhe integrim më i thellë Euro-Atlantik që përfiton të gjithë qytetarët e Kosovës dhe Serbisë.”, shkruan ai.

Postimi i tij i plotë:

Në takimin e sotëm me EUSR @MiroslavLajcak , riafirmoi mbështetjen e SHBA për një proces bashkëpunimi, të udhëhequr nga BE, dialog. Qëllimi ynë: një zgjidhje gjithëpërfshirëse dhe integrim më i thellë Euro-Atlantik që përfiton të gjithë qytetarët e Kosovës dhe Serbisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat