Kryeministri Kurti emëron edhe një zëvendësministër

Aktuale

Kryeministri Kurti emëron edhe një zëvendësministër

Më: 23 prill 2021 Në ora: 14:03
Arsim Berisha, Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar zëvendësministrin e ri të Shëndetësisë.

Kurti këtë post ia ka besuar Arsim Berishës.

Nga ana e tij, Kurti ka uruar suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të tij. 

Ndryshe,  Kurti është zotuar se qeveria e tij nuk do të ketë më shumë se 30 zv/ministra, saktësisht nga dy për secilën ministri. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat