Politikani serb premton gjenocid tjetër, reagon Vlora Çitaku - Bota Sot
Politikani serb premton gjenocid tjetër, reagon Vlora Çitaku

Aktuale

Politikani serb premton gjenocid tjetër, reagon Vlora Çitaku

Nga: A.M. Më: 11 korrik 2018 Në ora: 16:24
Vlora Çitaku

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuar të Amerikës, Vlora Çitaku ka reaguar pas deklaratës së  politikanit serbo-boshnjak, Rajko Vasiq për gjenocidin në Srebrenicë.

Përmes një postimi në Twitter, Çitaku ka thënë se ka mbetur pafjalë pasi ka parë deklaratën e Vasiq i cili ka premtuar një gjenocid të ri si ai i Srebrenicës

Twitti i Çitakut:

Mbeta pa fjalë. Në përkujtim të gjenocidit të Srebrenicës politikani serbo-boshnjak, Rajko Vasiq ka premtuar gjenocid të ri kundër myslimanëve boshnjakë. Për fat të keq, viktimat dhe të dashurit e tyre nuk shohin keqardhje e as kërkim falje. Kjo është e turpshme. E neveritshme.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera