Vizita e Vuçiqit në Kosovë, Haradinaj në takim urgjent me drejtorin e Policisë - Bota Sot
Vizita e Vuçiqit në Kosovë, Haradinaj në takim urgjent me drejtorin e Policisë

Aktuale

Vizita e Vuçiqit në Kosovë, Haradinaj në takim urgjent me drejtorin e Policisë

Më: 7 shtator 2018 Në ora: 16:59
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është në një takim urgjent me drejtorin e Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj.

Kjo është konfirmuar nga Qalaj, duke mos dhënë detaje të tjera.

Ky takim mund të ndodh pas paralajmërimit të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Kosovë.

Ndryshe, sot shefi i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka publikuar një email të cilin e ka pranuar nga autoritetet e Republikës së Kosovës, ku thuhet se presidentit të Serbisë nuk i lejohet vizita në Liqenin e Ujmanit. Sipas mediave serbe vizita e Vuçiqit në Kosovë mund të anulohet për shkak të, siç thonë ato, prvokimeve të Kosovës.

Kjo deklaratë e tij erdhi menjëherë pas lajmit se takimi ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel është anuluar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat