Denali po thërret! - Bota Sot
Denali po thërret!

Alpinizem

Denali po thërret!

Më: 11 qershor 2019 Në ora: 11:59
Babë e bijë, alpinistët Mrika e Arianit Nikçi

Babë e bijë, alpinistët Mrika e Arianit Nikçi, vazhdojnë me suksese të reja. Synimi i tyre është të pushtojnë edhe maja tjera më të larta të botës. 
“Denali, 6194m, Alaska - Amerika Veriore. Pas një jave pushimi dhe çlodhjeje nga ekspedita e Everestit, gjatë së cilës u kënaqa me familje dhe të dashurit e mi në New Jersey dhe New York, u nisem për majen e pestë nga të shtatat e projektit tim.
Për Kampin Bazë, dhe tani... Denali po thërret!”, shkruan Mrika.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...