Luljeta Ademi në majën e Trigllavit - Bota Sot
Luljeta Ademi në majën e Trigllavit

Alpinizem

Luljeta Ademi në majën e Trigllavit

Nga: K. G. Më: 19 shtator 2019 Në ora: 10:30
Luljeta Ademi në majën e Trigllavit

Alpinistja Luljeta Ademi ka arritur sukses të madh, duke e pushtuar majën e Trigllavit, me lartësi 2864 metra. 

Image

Një sukses i madh i alpinistes nga Shkupi. Ajo shënohet si gruaja e parë me invaliditet që ngjitet në maje të Trigllavit. 

Lulja ka një vullnet të jashtëzakonshëm dhe është edhe një frymëzim për brezin e ri.

Puna e saj e madhe edhe u shpërblye.

Image

Jo me kaq, ajo synon që në të ardhmen të pushtojë maja edhe më të larta.

Në vitet e fundit kemi shumë alpinistë shqiptarë të shquar që po mahnitin botën, siç ishte dhe rasti i fundit i babë e bijë, Arijanit e Mrika Nikçi, pastaj edhe Uta Ibrahimi etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat