Trimëresha e vitit

Alpinizem

Trimëresha e vitit

Nga: K. G. Më: 31 dhjetor 2019 Në ora: 14:50
Mrika dhe Arianiti

Alpinistja Mrika Nikçi apo 17 – vjeçarja së bashku me prindin e saj, Arianitin, pushtuan majat më të larta të botës. 

Mrika padyshim se është trimëresha e vitit e cila në moshën e re, theu rekordin dhe futet në histori botërore.

Mrika dhe Arianiti, kishin përfunduar me sukses ekspeditat Everest, Denali, Aconcagua dhe Elbrus në kontinentet e Amerikës Jugore dhe Veriore, Azi dhe Evropë për një kohë rekorde. 

Babë e bijë bënë mrekullinë, trimat e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat