Pas nje ecje të paharrueshme në Gurin e Zi 2536 metra të Brezovicës... - Bota Sot
Pas nje ecje të paharrueshme në Gurin e Zi 2536 metra të Brezovicës...

Alpinizem

Pas nje ecje të paharrueshme në Gurin e Zi 2536 metra të Brezovicës...

Më: 20 shkurt 2020 Në ora: 17:17
Pas nje ecje të paharrueshme në Gurin e Zi 2536 metra të Brezovicës...

Pas nje ecje të paharrueshme në Gurin e Zi 2536m të Brezovicës, Hikingnjeri, këtë të diele me 23 shkurt 2020, organizon ngjitje në Majën e Prroit të Keq (Zllipotok) 2292m në natyrën e mrekullueshme të Sharrit, në Brodit të Dragash.

Në plan janë 3 variante:
1. Ecja nga starti (hotel Arxhena) deri në maje (komplet 10 km lartë / poshtë).

2. Shfrytëzimi i teleferikut (3 euro bileta) duke i kursyer 2 orë ecje (1 orë lartë dhe 1 orë poshtë, komplet 6 km).

3. Për ata që duan ta shfrytezojnë ditën për skijim ose pushim përreth Brodit, duke mos u ngjitur për ne majën e planifikuar. Skitarët mund të zgjedhin bileta të ndryshme në trafikën e biletave të teleferikut afër Arxhenës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat