“Hikingnjeri” organizon ecje në bjeshkë të Rugovës 

Alpinizem

“Hikingnjeri” organizon ecje në bjeshkë të Rugovës 

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 15:43
“Hikingnjeri” organizon ecje në bjeshkë të Rugovës 

Nesër duke filluar në orën 06:00 të mëngjesit “Hikingnjeri” organizon ecje në bjeshkë të Rugovës, përkatësisht në

Majen e Hajlës 2403 metra që gjendet në mes Kosovës dhe Malit të Zi.

“Pamjet nga kjo bjeshkë janë mbresëlënëse!
Ecja komplete prej fillimit deri në maje dhe prapa është 12 kilometra dhe është e përshtatshme edhe për fillestarë.

Ejani dhe shijojeni ecjen e paharrueshme Majen e Hajlës dhe bjeshkë të Rugovës!”, ka shkruar mes të tjera “Hikingnjeri” në faqen e facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat