Trump: Urrejtja nuk ka vend në shtetin tonë - Bota Sot
Trump: Urrejtja nuk ka vend në shtetin tonë

Amerika

Trump: Urrejtja nuk ka vend në shtetin tonë

Më: 4 gusht 2019 Në ora: 23:12
Donald Trump

Presidenti Donald Trump ka denoncuar të shtëna masive që ndodhën në Ohajo dhe Teksas, duke thënë "urrejtja nuk ka vend në vendin tonë", shkruan AP.

Duke iu drejtuar reporterëve në Morristown, New Jersey, Trump tha të Dielën se "ne do të kujdesemi" për problemin. Ai thotë se po fliste me prokurorin e përgjithshëm, drejtorin e FBI dhe anëtarët e Kongresit dhe do të bëjë një deklaratë shtesë të hënën.

Trump vuri në dukje një problem të sëmundjes mendore në ShBA, duke i quajtur reklamuesit "me të vërtetë shumë të sëmurë mendor".

Ai thotë se problemi i të shtënave ka vazhduar "me vite e vite" dhe "ne duhet ta ndërpresim atë".

Të shtënat në El Paso, Texas, dhe Dayton, Ohio, gjatë fundjavës la të paktën 29 njerëz të vdekur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...