Pritet me protesta, Trump viziton Teksasin dhe Ohio-n pas sulmeve të rënda - Bota Sot
Pritet me protesta, Trump viziton Teksasin dhe Ohio-n pas sulmeve të rënda

Amerika

Pritet me protesta, Trump viziton Teksasin dhe Ohio-n pas sulmeve të rënda

Më: 8 gusht 2019 Në ora: 06:47
Trump pritet me protesta

Presidentin i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka vizituar Teksasin dhe Ohio-n pas sulmeve të armatosura ku morën jetën e 31 personave.

Në Teksas 22 persona u vranë pasi u shenjestruan nga një njeri i armatosur, ndërsa në Ohio u vranë 9 persona.

Në Ohio ai vizitoi të mbijetuarit në spital. Trump tha se ishte i shqetësuar për rritjen e urrejtjes mes grupeve të ndryshme racore, etnike.

Në Teksas, Kongresmenja Demokratike që përfaqëson El Paso, Veronica Escobar, nuk pranoi ta takonte presidentin Trump me argumentin se Trump ka përdorur gjuhën e urrejtjes dhe të racizmit duke shkaktuar fyerje dhe dhimbje në vendin që ajo drejton.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...