Fillon takimi Vuçiq-Pompeo - Bota Sot
Fillon takimi Vuçiq-Pompeo

Amerika

Fillon takimi Vuçiq-Pompeo

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 18:59
Pamje nga takimi

Në Nju Jork ka nisur takimi ndërmjet presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe sekretarit të Shtetit amerikan Mike Pompeo.

Vuçiq postoi fotografi në profilin e tij në Instagram me informacione rreth takimit.

Tema kryesore e diskutimit do të jetë Kosova, shkruajnë mediat serbe.

Analistët e shohin këtë takim si shumë domethënës kur bëhet fjalë për përfshirjen e SHBA-së në zgjidhjen e problemit të Kosovës dhe drejtimin në të cilin do të vazhdojë dialogu, por edhe duke kërkuar një zgjidhje të mundshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...