Po lundronte me motoski, turisti amerikan goditet nga anija e madhe e peshkimit – shpëton mrekullisht - Bota Sot
Po lundronte me motoski, turisti amerikan goditet nga anija e madhe e peshkimit – shpëton mrekullisht

Amerika

Po lundronte me motoski, turisti amerikan goditet nga anija e madhe e peshkimit – shpëton mrekullisht

Më: 20 janar 2020 Në ora: 15:33
Foto ilustrim

Një turist amerikan që po lundronte me motoski, është përplasur nga një anije e madhe e peshkimit në ishujt Karaibe, e ky moment është filmuar me kamerë amatore.

Mike Higbee po eksploronte ujërat e ishujve, kur në një moment u godit nga një anije peshkimi që po lëvizte me shpejtësi të madhe.

“E dija se do të jetë një goditje e fuqishme. Ishte diçka e pashmangshme”, ka deklaruar Higbee në një intervistë  për emisionin “Good Morning America”.

Videoja e publikuar më poshtë shfaq Mike duke lundruar me motoski, kur befasisht i afrohet me shpejtësi të madhe anija e peshkimit dhe e godet, për fat të mirë ai i ka shpëtuar më të keqes.

Ishte punonjësi i një jahti që ishte ndalur jo larg vendit ku u përplasen, që kërceu në ujë dhe e nxori Higbee që ishte mbuluar në gjak dhe kishte humbur vetëdijen.

Me të dërguar me urgjencë në spital, gjendja e tij shëndetësore është stabilizuar dhe për pak ditë është rikuperuar plotësisht.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat