Publikohen imazhet nga vrasja e shqiptarit në Brazil

Amerika

Publikohen imazhet nga vrasja e shqiptarit në Brazil

Më: 3 dhjetor 2020 Në ora: 20:01
Pamje nga vendi i ngjarjes

Ilir Zelka u ekzekutua dy ditë më parë në Sao Paulo teksa ishte duke konsumuar mëngjes në Bar Restorant “Zurich”.

47-vjeçari shqiptar qëllohet nga një person që afrohet me motor dhe që mban në kokë kapele dhe syze, ndërsa në njërën dorë ka edhe kaskën e motoçikletës.

Zelka u dërgua me urgjencë në spital por pa mundur ti shpëtojë plagëve të marra, ndërkohë që Policia braziliane nuk ka asnjë pistë zyrtare për ekzekutimin e tij.

Ilir Zelka ka qenë pronar i një biznesi në Çeki, por edhe pse që prej datës 9 mars kishte hequr dorë si ortak, kompania mban ende emrin e tij. Kjo

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat