Prioritet, përfshirja e diasporës shqiptare në projekte në Shqipëri - Bota Sot
Prioritet, përfshirja e diasporës shqiptare në projekte në Shqipëri

Amerika

Prioritet, përfshirja e diasporës shqiptare në projekte në Shqipëri

Më: 6 gusht 2018 Në ora: 10:38
Organizata Kombëtare Shqiptaro-Amerikane AANO

Rivitalizimi dhe përfshirja e diasporës shqiptare në marrëdhënien me shtetin amë mbeten në fokus të qeverisë shqiptare.

Organizata Kombëtare Shqiptaro-Amerikane AANO zhvilloi punimet e Konventës vjetore, me rastin e 72-vjetorit të themelimit të saj.

Aktivitetet u zhvilluan në Uashington DC me një axhendë intensive gjjthëpërfshirëse.

Ambasadorja Floreta Luli-Faber mori pjesë si e ftuara e nderit në mbrëmjen Gala në kuadër të këtyre aktiviteteve.

Ajo përshëndeti të pranishmit dhe u shpreh e kënaqur që fokusi i kësaj Konvente ishte Viti Mbarëkombëtar i Skënderbeut. /ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...