I shpëtoi mrekullisht masakrës në Florida, kush është i riu shqiptar me shumë fat… - Bota Sot
I shpëtoi mrekullisht masakrës në Florida, kush është i riu shqiptar me shumë fat…

Amerika

I shpëtoi mrekullisht masakrës në Florida, kush është i riu shqiptar me shumë fat…

Më: 27 gusht 2018 Në ora: 09:43
Drini Gjoka

Një shqiptar u ka shpëtuar për mrekulli të shtënave me armë zjarri që ndodhën në një kompleks video-lojërash në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ai është 19-vjecari Drini Gjoka, i cili ishte pjesë e turneut dhe është lënduar lehtë në dorë. I riu shqiptar thotë përmes postimeve në Twitter se ishte me fat që ka shpëtuar.

“Jam me fat. Plumbi ka goditur gishtin tim. Ishte dita më e keqe e jetës sime”-shkruan 19-vjecari shqiptar në Twitter.

Nga të shtënat me armë zjarri u vranë 4 persona dhe dhjetëra të tjerë u plagosën.

Policia tha se, agresori u gjet i vdekur, ndërsa ende nuk dihen motivet dhe shkaqet e ngjarjes.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...