Kosova renditet e nënta në ligën e tretë evropiane - Bota Sot
Kosova renditet e nënta në ligën e tretë evropiane

Atletika

Kosova renditet e nënta në ligën e tretë evropiane

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 17:42
Kosova renditet e nënta në ligën e tretë evropiane

Atletët e Kosovës për dy ditë me radhë përfaqësuan Kosovën në Kampionatin Evropian për ekipe ku Kosova bën pjesë në ligën e tretë evropjane që bëjn pjesë 13 ekipe, Kosova për herë të parë u përfaqsua në këtë eveniment dhe plasua e nënta.
Atletët tanë bënë paraqitje të mirë gjatë këti kampionati ku vlen të përmendën atletët si Musa Hajdari në disiplinën 800m ku doli i dyti, Gresa Bakraçi doli e treta në disiplinën 1500m dhe e katërta në disiplinën 800m, po ashtu edhe garuesit në stafetat 4x400m femratë dhe 4x400m meshkujt që u plasuan si të katërtat ku stafeta e femrave në 4x400m vurën rekord shtetrorëpër në përbërje: Rita Hajdini, Lirije Peci, Albina Bojaxhiu dhe Albina Deliu.

Atleti Leart Osmanaj vuri rekord shtetrorë për mosha U20 dhe U23 në disiplinën 100m me rezultat 11.01. Federata Atletike e Kosovës i falenderon atletët dhe trajnerët për përfaqësimin dinjitozë të Kosovën gjatë këti kampionati", bëhet e ditur nga Federata Atletike e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...