Florija, ndër atletet e para gjakovare

Atletika

Florija, ndër atletet e para gjakovare

Më: 8 prill 2020 Në ora: 12:59
Florija, ndër atletet e para gjakovare

Atletja Florije Gojani, ishte ndër atletet e para të klubit të atletikës "Vëllanimi" në Gjakovë për gjatë viteve 1973/1974.

Karakterizohej për qëndrueshmëri dhe shpejtësi. 

Në fotografi: Florije Gojani me medalje për vendin e dytë në Krosin në nivel të Kosovës, të mbajtur në vitin 1974. Pra, 46 vite më parë, shkruan Agron Muçaku.

Kosova si gjithmonë ka pasur atletë e atlete të shkëlqyeshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat