Thyen rekordin botëror

Atletika

Thyen rekordin botëror

Më: 4 gusht 2021 Në ora: 18:16
Thyen rekordin botëror

31-vjeçarja nga Queens-i fitoi bindshëm baterinë e saj dhe u kualifikua për në finale me kohën 53”30.

Ndërsa në gjysmëfinalen tjetër triumfoi Sydney McLaughlin me kohën 53”03, sidoqoftë u kuptua qartë që të dyja këto atlete i ruajtën forcat për në finalen e madhe.

Natyrisht favoritja kryesore për medaljen e artë konsiderohej Sydney McLaughlin, e cila theu rekordin botëror të kësaj disipline vetëm pesë javë e gjysmë më parë, në “trials”.

Provat e famshme të atletikës amerikane, që shërbejnë për të seleksionuar sportistet dhe ndezur dritën jeshile për tre atletet që fitojnë të drejtën, për të përfaqësuar kombëtaren e Shteteve të Bashkuara në aktivitetet e rëndësishme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat