Njeriut më i shpejtë në botë, flet për problemet e tij 

Atletika

Njeriut më i shpejtë në botë, flet për problemet e tij 

Nga: K.Goca Më: 9 shtator 2021 Në ora: 14:19
Njeriut më i shpejtë në botë, flet për problemet e tij 

Njeriu më i shpejtë në historinë botërore, Usain Bolt, ka zbuluar se po mendonte që të kthehej në atletikë në Lojërat Olimpike Verore të Tokios. 

Ai e pranoi se e kishte parasysh kthimin në shteg në Lojërat Olimpike në Tokio, por nuk mori mbështetje nga trajneri Glen Mills.

"Është tepër vonë për t'u kthyer tani. 

Kur i thashë trajnerit tim se doja të tërhiqesha, ai më tha se duhet të ishte kështu, se ai nuk donte të kthehesha më vonë.

Mbaj mend që në vitin 2019 e pyeta se çfarë do të mendonte për të garuar në Lojërat Olimpike të Tokios, ai vetëm më shikoi dhe më tha që nuk duhet të mendoj për këtë", - tha Bolt.

Bolt e përfundoi karrierën e tij në vitin 2017 si tetë herë kampion olimpik dhe mbajtës i rekordit botëror në 100 dhe 200 metra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat