Sportistja që lë pa fjalë të gjithë

Atletika

Sportistja që lë pa fjalë të gjithë

Nga: Më: 23 shtator 2021 Në ora: 12:43
Sportistja që lë pa fjalë të gjithë

Atletja 22-vjeçare gjermane Alica Schmidt, e njohur nga të gjithë për pamjen e saj joshëse, ka vendosur të debutojë në fushën e modës.

Ajo ka pranuar një ofertë për t’u ngjitur në pasarelën italiane në Milano Fashion Week.

Bukuroshja gjermane, që garon në disiplinën e 400 metrave, ka vendosur të mos garojë më këtë vit për t’iu dedikuar modës. Alica Schimdt është konsideruar nga “New Jork Times” si Atletja më seksi në botë dhe në pasarelën milaneze do të sfilojë për Hugo Boss.

Image

Schimdt ka 2.4 milionë ndjekësa në rrjetet sociale dhe do të bëjë realitet kështu ëndrrën e saj për t’u bërë modele.

“Mezi e pres këtë rast. Nuk kam përvojë dhe shpresoj të dal sa më mirë”, tha Alica Schimdt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat