Lajm tronditës për sportin e Kosovës, ndërroi jetë sportisti i mirënjohur - Bota Sot
Lajm tronditës për sportin e Kosovës, ndërroi jetë sportisti i mirënjohur

Atletika

Lajm tronditës për sportin e Kosovës, ndërroi jetë sportisti i mirënjohur

Nga: Kemajl Goca Më: 31 tetor 2017 Në ora: 13:20
Hamdi Halimi

Hamdi Halimi ndërroi jetë. Halimi ka qenë trajner në gjimnastikës, është marrë shumë me atletikë dhe ka kontribuar për sportin në përgjithësi. Siç merret vesh ai para disa ditësh ka pasur aksident në rrugën e Kombit. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin për vdekjen e mikut, shokut, punëtorit të madh të sportit z. Hamdi Halimi.
Federata e Notit në emer të Bordit, sportstëve, punëtorve sportiv shpreh nugshëllimet më të sinqerta familjës dhe të gjithë miqëve për këtë humbje të madhe për sportin e Notit dhe sportin e Kosovës në pergjithësi. Nuk ka fjalë që përshkruan sa i madh ishe.
Lamtumirë njeri i mirë!”, shkruan në faqen e Federatës së Notit të Kosovës. Ky është lajm tronditës për sportin e Kosovës, sepse ka humbur një njeri të madh.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat