Halil Sylejmani ia plasi në sy kryetarit të KOK-ut dhe para presidentit të Federatës Evropiane - Bota Sot
Halil Sylejmani ia plasi në sy kryetarit të KOK-ut dhe para presidentit të Federatës Evropiane

Atletika

Halil Sylejmani ia plasi në sy kryetarit të KOK-ut dhe para presidentit të Federatës Evropiane

Nga: Kemajl Goca Më: 2 shtator 2018 Në ora: 17:05
Halil Sylejmani ia plasi në sy kryetarit të KOK-ut dhe para presidentit të Federatës Evropiane

Presidenti i Federatës Atletike të Kosovës, Halil Sylejmani, ka kritikuar presidentin e Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani dhe në prani të Svein Arne Hansen, president i Federatës Atletike Evropiane. Në zyrën e tij Hasani kishte pritur Hansenin dhe Sylejmanin, por ky i fundit ia numëroi të gjitha gabimet. Sylejmani ia plasi në sy Hasanit, duke ia kujtuar mosftesën për në Lojërat Olimpike - “Rio 2016”, pastaj për interferencat politike në KOK, për mosshfrytëzimin adekuat të fondeve nga Solidariteti Olimpik. Hasani u kritikua ashpër dhe për kategorizimin e atletikës në kategorinë B sipas rregullores së KOK-u.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...