Lek Mazreku apo talenti i madh i atletikës - Bota Sot
Lek Mazreku apo talenti i madh i atletikës

Atletika

Lek Mazreku apo talenti i madh i atletikës

Më: 9 shtator 2018 Në ora: 18:14
Lek Mazreku apo talenti i madh i atletikës

Lek Mazreku përkundër moshës së re (15 vjeçare) po arrin të fitoi medalje të arta për të rritur. Këtë vikend në mitingun e 7 shtatorit dhe javën e kaluar në kupën e juniorëve Lek Mazreku fitoi dy medalje të arta përkundër moshës së re. Atleti në fjalë këtë vit ka thyer dy rekorde të Kosovës në disiplinën 300 dhe 400 metra të grupmoshës U 16. Ka fituar medalje në mitingun ndërkombëtar në Tivar. Është kampin apsolut i Kosovës për grupmoshat U16, U18 dhe kampion gjithëkombëtar në grupmoshën U16 në disiplinën 400 metra. Talent të tillë rrallëherë i vinë atletikës thekson trajneri i tij Adrian Mazreku por duhet të punojmë shumë derisa Leka të arrijë në kategorinë e seniorëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...