Lansohen fotografi të enterierit të ‘BMW 8 Series Gran Coupe’ disa ditë përpara debutimit - Bota Sot
Lansohen fotografi të enterierit të ‘BMW 8 Series Gran Coupe’ disa ditë përpara debutimit

Auto

Lansohen fotografi të enterierit të ‘BMW 8 Series Gran Coupe’ disa ditë përpara debutimit

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 17:09
BMW 8

Vetëm disa ditë afër debutimit, kompania prodhuese e makinave ‘BMW’ ka lansuar disa fotografi të enterierit të modelit ‘BMW 8 Series Gran Coupe’.

Kjo seri e ‘Gran Coupe’, në bazë të fotografive të lansuara nga ‘GermanCarForum’, përmban një lëkurë enterieri me ngjyrë dy-tonëshe, në krem dhe të kaltër të errët.

Ajo çfarë bie në sy më së shumti është pjesa e sipërme e panelit e mbuluar me lëkurë, transmeton lajmi.net.

Ndërsa makina përmban një konfiguracion 2 + 2 ulësesh, ekziston mundësia që BMW të ofrojë eventualisht pesë ulëse në modelin e apostrofuar. Kjo, pasi që në fotografi mund të shihen tri rripa sigurimi në ulëset e pasme të veturës.

BMW do t’ia “largojë mbulesat” zyrtarisht ‘Gran Coupe 8 Series’ më 25 qershor në një ngjarje të mbajtur në BMW Welt në Mynih, ndërsa debutimi publik i automjetit ka gjasa të ndodh në ekspozitën e automobilave të Frankfurtit në shtator të këtij viti.

Vetura do të jetë e aftë të prodhojë 523 kuaj-fuqi, falë motorit 4.4 litërsh të tipit V8. Gjithashtu, mjeti prodhues i kompanisë gjermane do posedojë dy turbo simotra.

Veturat do të vijnë në dy variante, në ‘M850i xDrive Coupe’ me çmim prej 99 mijë e 500 euro, si dhe ‘Convertible’ me etiketë afro 110 mijë sosh.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...