Më i shpejti 911 i fokusuar për pista - Bota Sot
Më i shpejti 911 i fokusuar për pista

Auto

Më i shpejti 911 i fokusuar për pista

Më: 7 korrik 2019 Në ora: 16:50
ilustrim

Kjo Porsche pritet të jetë e denjë, që të fitojë në shumë gara

Nisja për të garuar në pista, kërkon një makinë të fuqishme, derisa modeli 911 do kryente punën si duhet.

Thirr *478# dhe shëtit me internet në Shqipëri, Maqedoni Veriore, Mal të Zi, Kroaci dhe Turqi.

Të fuqishme janë si 992 Carrera S, apo 911 GT2 RS, mirëpo kësaj radhe është një 911 RSR, që thuhet të jetë më i shpejti 911 i fokusuar për pista, që është prezantuar në Goodwood Festival of Speed.

Në këtë Porsche është vënë motori me 4.1 litra, që prodhon 515 kuaj fuqi, derisa nuk bëhet e ditur shpejtësia që do të ketë. Thuhet se 95 për qind e pjesëve të 911 RSR, janë të reja, derisa nuk janë bërë të ditura specifikat tjera.

Këto të dhëna pritet të bëhen të ditura, deri në shtator, kur fillojnë edhe shumica e garave të shumta me makina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat