Kapet për herë të parë në kamera një Golf i ri, po mahnit entuziastët e Volkswagen

Auto

Kapet për herë të parë në kamera një Golf i ri, po mahnit entuziastët e Volkswagen

Më: 18 maj 2020 Në ora: 19:23
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf është makina më e shitur në Evropë.

Vetëm Golf GTI dhe Golf R do të jenë në shitje këtë vit nga radhët e Volkswagen dhe mbase modele të edicionit special, si GTI TCR, shkruan Car Buzz.

Fatkeqësisht, nënkryetari i lartë i VW për marketingun e produkteve dhe strategjinë, Hein Schafer, ka sqaruar tashmë se “një pjesë e madhe e segmentit të kapitalit ka migruar në SUV”.

Kjo do të thotë se nuk do të plasohet modeli i ri Golf Variant në SHBA, i cili u bë publik fotografët spiunë të CarBuzz.

VW do të vazhdojë të shesë Golf Variant në Evropë ku stili i trupit të kamionçinës mbetet ende i popullarizuar.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat