Ai iku nga policia për shkak të një shkeljeje, dhe pothuajse vdiq në vendkalimin për tren

Auto

Ai iku nga policia për shkak të një shkeljeje, dhe pothuajse vdiq në vendkalimin për tren

Më: 5 prill 2021 Në ora: 00:30
Foto ilustrim

Çfarë po ndodhte në kokën e shoferit kur ai vendosi për këtë veprim vetëvrasës?

Kamerat e trafikut në Poloni regjistruan një situatë të pabesueshme që gati sa nuk i kushtoi me jetë një shoferi arrogant.

Gjegjësisht, ai kaloi nëpër kryqëzim pak më herët pa u ndalur para shenjës “ndalim”. Policët e panë atë dhe e ndoqën atë, por shoferi i Mazda vendosi të ikë.

Sidoqoftë, përpara tij ishte një vendkalim i trenit. Në vend që të ndalonte dhe të hiqte dorë nga arratia, ai dha gazin, anashkaloi kolonën e automjeteve dhe theu devijimin që u përplas fjalë për fjalë në kabinën e pasagjerëve përmes xhamit të përparmë.

Ai pothuajse u godit me një tub çeliku dhe u vra në vend, për të mos përmendur që një tren erdhi një moment më vonë.

Ndërsa kalimi i trenit parandaloi që automjeti i policisë të vazhdonte ndjekjen, krimineli përfundimisht arriti të shpëtojë, por vetëm për pak kohë.

Ai më vonë u kap dhe u akuzua, ndër të tjera, për vozitje të pakujdesshme, shkatërrim të pronës, arratisje nga policia …

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat