Sinjale kthesash që do të mund të ngatërrojnë shoferët e Mini

Auto

Sinjale kthesash që do të mund të ngatërrojnë shoferët e Mini

Më: 30 shtator 2021 Në ora: 00:53
Dritat e pasme kanë një paraqitje pak konfuze.

Për vite me radhë, ne kemi qenë dëshmitarë se ridizajnimi zakonisht sjell drita të rafinuara dhe disa gjëra të tjera të vogla.

Dhe në këtë drejtim edhe Mini nuk bën përjashtim, por se në një rast, dritat e pasme kanë një paraqitje pak konfuze.

Gjegjësisht, ato tani kanë një formë të qartë shigjete që “tregon drejtimin e gabuar”.

Kjo pasi që, për shembull, sinjalet e kthesës në të majtë duket se tregojnë se vetura do të kthehet në të djathtë. 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat