Fotoja e këtij Bugatti i kushtoi shtrenjtë kompanisë Volkswagen - Bota Sot
Fotoja e këtij Bugatti i kushtoi shtrenjtë kompanisë Volkswagen

Auto

Fotoja e këtij Bugatti i kushtoi shtrenjtë kompanisë Volkswagen

Më: 24 dhjetor 2017 Në ora: 15:26
Bugatti

Legjenda e futbollit gjerman, Guenter Netzer është i apasionuar pas makinave sportive të shtrenjta.

Në verën e vitit 2015 ai udhëtoi me një Bugatti me vlerë mbi 1 milion franga zvicerane në Zvicër.

Por jo vetëm për argëtim: Netzer është ambasadori i markës VW, që ka në zotërim edhe markën luksoze Bugatti.

Siç raporton Bild, prodhuesi i makinave nuk e paska regjistruar rregullisht makinën sportive në doganat zvicerane.

Për një javë, Netzer udhëtoi me makinën e tij luksoze nëpër Zvicër.

Por shihni çfarë ndodhi: Një ‘carspotter’ (i fiksuar pas makinave) e pikasi makinën në një parkim në Zyrih dhe postoi një foto në Instagram.

Si rezultat nisi një hetim ndaj Netzer.

Sipas Bild, Volkswagen u shpall fajtor dhe u dënua me një gjobë prej 180 mijë frangash zvicerane.

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera