Kosova, me dy boksierë në turneun e Hungarisë - Bota Sot
Kosova, me dy boksierë në turneun e Hungarisë

Boksi

Kosova, me dy boksierë në turneun e Hungarisë

Më: 4 shkurt 2019 Në ora: 17:07
Kosova, me dy boksierë në turneun e Hungarisë

Përfaqësuesja e Kosovës do të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar “Bocskai Istvan” në Debreceni të Hungarisë

Përfaqësuesja e Kosovës do të përfaqësohet me dy boksierë në turneun ndërkombëtar “Bocskai Istvan” në Debreceni të Hungarisë.

Shpejtim Bajoku në kategorinë 64 kilogramë dhe Ardit Delijaj në atë 81kg do ta përfaqësojnë Kosovën në këtë turne, i cili do të fillojë më 5 dhe do të përfundojë më 10 shkurt.

Kontingjenti kosovar, krahas dy boksierëve, përbahet edhe nga selektori Shefki Bogujevci dhe gjyqtari ndërkombëtar, Latif Demolli.

Ky është njëri prej turneve më të njohur në Evropë dhe në të marrin pjesë 30 shtete. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...