Shifër e çmendur, kaq fiton Fury - Bota Sot
Shifër e çmendur, kaq fiton Fury

Boksi

Shifër e çmendur, kaq fiton Fury

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 16:24
Fury 

Ai supermatch i parë mes Wilder dhe Fury la shije mjaft të mira te audienca.
Dueli i parë mes të dyve përfundoi në barazim si për të treguar se s’do ketë mbarim kurrë. Të dy super boksierët vinin pa asnjë humbje në duelin e parë.
Wilder shihej si favorit por parqitja e Fury mbylli çdo parashikim pasi zhvilloi një super ndeshje. 8 milion eurot e fituara nga ndeshja e parë Fury i dhuroi për bamirësi.
Këtë here shuma që parashikohet se do të fitojë është trefishuar në 24 milion euro edhe ky është vetëm 40% pasi pjesa tjetër i shkon boksierit me ekseriencë Wilder.
Rematch-i pritet të zhvillohet në maj ose në qershor të këtij viti.
Një lajm ky që boksieri tjetër mjaft famshen Joshua nuk i rri përshtat pasi ai kishte planifikuar një ndeshje më një nga këto 2 super boksier, por sipas gjasave duhet të pres.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...