Wilderi refuzon 100 milion euro për të shmangur duelin me Joshuan - Bota Sot
Wilderi refuzon 100 milion euro për të shmangur duelin me Joshuan

Boksi

Wilderi refuzon 100 milion euro për të shmangur duelin me Joshuan

Më: 18 mars 2019 Në ora: 23:53
Denontay Wilder

Denontay Wilder ka refuzuar një ofertë marramendëse prej 100 milionë dollarësh.

Boksieri amerikan do të mbajë nesër një konferencë për shtyp, ku do të shpjegojë të ardhmen e karrierës së tij.

Oferta për 34-vjeçarin ishte bërë nga grupi mediatik “DAZN” dhe në të ishin të përfshira 3 duele, ku dy të fundit do të ishin me kampionin e botës Anthony Joshua.

Wilder mban prej më shumë se tri vitesh brezin kampion bote të konfederatës “WBC”, titull ky që është i vetmi që pengon Anthony Joshuan të shpallet kampion bote i padiskutueshëm, pasi anglezi ka grumbulluar në harkun e katër viteve brezat kampion bote të konfederatave “WBO”, “WBA”, “IBF”, “IBO”.

Kundërshtari i ardhshëm i Wilderit do të jetë amerikani Dominic Breazeale, dueli midis të dyve do të zhvillohet gjatë muajve të verës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...