Hammer përgatitet për sfidën e madhe - Bota Sot
Hammer përgatitet për sfidën e madhe

Boksi

Hammer përgatitet për sfidën e madhe

Më: 19 mars 2019 Në ora: 15:56
Hammer përgatitet për sfidën e madhe

Boksierja kampione e botës e pamposhtur Christina Hammer në kategorinë e mesme  (24-0, 11 ) është duke u përgatitur në Seefeld / Tirolit për luftën e jetës së saj në karrierën e saj, më 13 prill, 28-vjeçarja nga Dortmundi hyn në Hall Boardwalk në Atlantic City kundër rivalit të tij kryesor nga SHBA kampionen  trefishtë  Claressa 'T-Rex' Shields (8-0, 2 ).

Tashmë kjo luftë  është lufta më e madhe në historinë e boksit të femrave. Hammer është e shoqëruar nga ekipi i saj dhe trajneri  Dimitri Kirnos.  Unë do të jem i gatshëm për këtë betejë vendimtare - kjo është koha ime të shkëlqejë ", thotë Hammer. Është planifikuar një dokumentar i madh për dy rivalët, shkruan Halit Nezaj, gazetar i pavarur sportiv në Gjermani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...