Aziz Salihu ka disa pyetje për kryetarin e Serbisë që ia ka përmend emrin dhe për Zoranin  - Bota Sot
Aziz Salihu ka disa pyetje për kryetarin e Serbisë që ia ka përmend emrin dhe për Zoranin 

Boksi

Aziz Salihu ka disa pyetje për kryetarin e Serbisë që ia ka përmend emrin dhe për Zoranin 

Nga: Kemajl Goca Më: 25 maj 2019 Në ora: 16:23
Aziz Salihu ka disa pyetje për kryetarin e Serbisë që ia la përmendi emrin dhe për Zoranin 

Me të lavdëruar kryetari i Serbisë, Aleksander Vuçiqi, është sikur me të ngrënë qentë! Vuçiqi e ka lavdëruar Aziz Salihun, legjendën e boksit të Kosovës, njëherësh fituesin e medaljes olimpike në vitin 1984 në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. ‘Zizi’ ka disa pyetje për Vuçiqin.

“Ani president i Serbisë,  faleminderit që më ke përmend emrin dhe po ma din vlerën si sportisti ma i mirë i ish Jugosllavisë, e që ka qenë kohë e artë, se liderët e shtetit tim e kanë harru atëkohë dhe meritat tona nuk na i shpërblejnë, jo vetëm mu po të gjithëve.

Vuçiçq, mbase ma përmende emrin e kam një pyetje për Ju: Në bisedime, pasi paskeni me biseduar për mu e kolegët e mi, tregoju gjithashtu edhe si më keni burgos gjatë shpalljes së sportistit të vitit 1993 në restorantin ‘Show’ në Kosovë, si me kanë arrestuar, si me kanë maltretuar e me kanë  rrahur agjentët serb famëkeq, si Zoran Stihoviq, me njerëzit e vet dhe pasurinë ma keni marr dhe askush nuk është përgjigjur”, pyet Salihu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...