Kur boksierët sulmojnë gjyqtarët – përmbledhja brutale tregon anën e errët të sportit

Boksi

Kur boksierët sulmojnë gjyqtarët – përmbledhja brutale tregon anën e errët të sportit

Më: 21 qershor 2019 Në ora: 19:43

Boksi është padyshim një prej sporteve më të popullarizuara në botë.

Ky popullaritet nënvizohet më së miri nga interesimi i fansave nga mbarë bota sa herë që kemi të bëjmë me ndonjë meç të dy boksierëve që konsiderohen si më të mirët të kohës së tyre – ta zëmë – Tyson Fury dhe Deontay Wilder.

Sidoqoftë, boksi mbetet një prej atyre sporteve që përcillet nga ngjarje jo shumë të hijshme para dhe pas meçeve, madje nganjëherë edhe gjatë tyre.

Në përmbledhjen e mëposhtme mund të shihni momentet kur boksierët kanë humbur kontrollin dhe kanë sulmuar gjyqtarët.

Duhet cekur se disa prej goditjeve të mëposhtme kanë qenë të paqëllimta, por shumë të tjera jo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat