Tifozët e boksit: Mike Tyson do ta mposhte Deontay Wilder - Bota Sot
Tifozët e boksit: Mike Tyson do ta mposhte Deontay Wilder

Boksi

Tifozët e boksit: Mike Tyson do ta mposhte Deontay Wilder

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 22:13
Foto ilustrim

Ekziston një arsye që Mike Tyson njihej si ‘njeriu më i keq në planet’, kështu që nuk është çudi që tifozët e boksit ishin në anën e tij në pyetjen se kush do të fitonte një ndeshje midis tij dhe Deontay Wilder.

Llogaria e njohur në Twitter, ‘Boxing Hall of Fame’ pyeti tifozët se kush do të fitonte në luftën midis Tyson 1987 dhe Wilder 2019, me amerikanin e pamposhtur që nuk mbështetet nga shumë njerëz.

Tifozët thjesht ishin zemëruar nga pyetja dhe shumica e tyre nuk i ofruan Wilderit as edhe një shans kundër Tyson,

“Wilder nuk do ta shihte vitin 2020”, u përgjigj një tifoz.

Dikush tjetër ka cicëruar në Twitter: “Iron Mike do të hante fëmijët e Wilderit, pastaj do ta përdorë atë si një kruese dhëmbësh”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat