Ky është shqiptari që stërvitet me Joshuan - Bota Sot
Ky është shqiptari që stërvitet me Joshuan

Boksi

Ky është shqiptari që stërvitet me Joshuan

Më: 23 tetor 2019 Në ora: 12:03
Ky është shqiptari që stërvitet me Joshuan

Boksieri britanik Anthony Joshua, ish-kampion bote në peshën e rëndë, do të stërvitet me Albon Pervizaj në prag të duelit të 7 dhjetorit ndaj meksikanit Andy Ruiz Jr.

Kjo sfidë do të zhvillohet në Abu Dhabi.

Joshua ka zgjedhur Pervizajn, pasi e konsideron si të përshtatshëm për shkak të karakteristikave që ai ka, dhe është i shpejtë si Ruiz.

Pervizaj ka lindur në Hamburg të Gjermanisë, por është një boksier me origjinë shqiptare.

24-vjeçari është ende i pamposhtur në ring (12 fitore, asnjë humbje), një boksier që konsiderohet një talent dhe me të ardhme.

Pervizaj do të jetë “sparring partner” i Joshuas gjatë kësaj periudhe, ku do të stërviten së bashku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat