Shemsi Aliu, njeriu i sfidave në Gjeneratën e Republikës 

Boksi

Shemsi Aliu, njeriu i sfidave në Gjeneratën e Republikës 

Nga: Kemajl Goca Më: 10 maj 2020 Në ora: 18:09
Shemsi Aliu, njeriu i sfidave në Gjeneratën e Republikës 

Boksi dhe si çdo sport tjetër në Kosovë, në vitet e 90-ta zhvilluan aktivitetet e tyre sportive, në kushte shumë të rënda. Kosova ishte e okupuar nga pushtuesi serb, shqiptarët u larguan nga puna, nga objektet shkollore, Universiteti, stadiumet dhe palestrat sportive.

Shemsi Aliu, i takon Gjeneratës së Republikës.

Ai ka qenë ndër boksierët më të mirë të viteve të 90-ta, i cili më shumë shokë dhanë kontribut kush më shumë e kush më pak. Aliu nuk u ndal në asnjë moment,  me shumë shokë iu kundërvu agresorit serb.

Aliu është krenar që dha gjithçka për sportin dhe në fund iu bashkua edhe UÇK-së në luftë kundër pushtuesit serb.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat