Rasim Rrustemi - gjyqtar i Gjeneratës së Republikës - Bota Sot
Rasim Rrustemi - gjyqtar i Gjeneratës së Republikës

Boksi

Rasim Rrustemi - gjyqtar i Gjeneratës së Republikës

Nga: Kemajl Goca Më: 3 korrik 2020 Në ora: 18:27
Rasim Rrustemi - gjyqtar i Gjeneratës së Republikës

Gjyqtarët e boksit kanë kryer një punë të madhe në vitet e 90-ta. Të jesh gjyqtar në ato periudha ka qenë shumë e vështirë kur kihet parasysh se vazhdimisht jeta ka qenë në rrezik nga agresori serb.

Gjeneratës së Republikës i takon edhe Rasim Rrustemi. Ai ka qenë ndër gjyqtarët më të mirë të asaj kohe dhe kontribues i madh, në mbajtjen gjallë të boksit dhe sportit në përgjithësi. 

Rrustemi së bashku me mijëra sportistë nuk u ndalën asnjëherë dhe iu kundërvunë fuqishëm regjimit serb. 

Ai sot ndihet krenar që sporti i Kosovës gradualisht po rritet në cilësi në disa disiplina sportive dhe që boksierët e boksieret boksojnë pa asnjë telashe në palestra, pa u penguar nga askush dhe nuk janë të shantazhuar siç ishin në vitet e 90-ta nga regjimi serb.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat