Usman fiton meçin e shumëpërfolur ndaj Masvidal në UFC - Bota Sot
Usman fiton meçin e shumëpërfolur ndaj Masvidal në UFC

Boksi

Usman fiton meçin e shumëpërfolur ndaj Masvidal në UFC

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 08:24
Kamuru Usman

Kamuru Usman ka fituar pa shumë probleme ndaj Jorge Masvidal në UFC 251.

Luftëtari nigerian ka arritur ta mbrojë titullin në peshën e tij ‘welterwight’, pasi ka mposhtur Masdivdalin pas pesë raundeve të zhvilluara.

Fitorja e të njohuri si ‘makthi nigerian’ ka ardhur pas një super-ndeshje të tij dhe me vendim unanim të gjyqtarëve.

Usman ka arritur të mposht Masvidalin me rezultate në favor nga tre gjyqtarët.

Image

Rezultati i gjyqtarëve ishte 50-45, 50-45, 49-46.

33-vjeçari tashmë ka një rekord të frikshëm me 17 fitore nga 18 ndeshje të zhvilluara në UFC. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat