Nurmagomedov konfirmoi kthimin e tij në UFC - Bota Sot
Nurmagomedov konfirmoi kthimin e tij në UFC

Boksi

Nurmagomedov konfirmoi kthimin e tij në UFC

Më: 30 korrik 2020 Në ora: 16:37
Nurmagomedov konfirmoi kthimin e tij në UFC

Khabib Nurmagomedov do të zhvilojë sfidën e radhës në UFC, më 24 tetor kundër Xhastin Gaetjes për titullin kampion në peshat e lehta.

Mirëpo atleti nga Dagestani, duke besuar në fitore, paralajmëroi se në sfidën e radhës do të takohet edhe me Sent Pierrin, një sfidë të cilën e konfirmoi edhe drejtuesi i UFC-së, Dana Uajt.

“E dij se Konor kërkon një duel tjetër me Khabibin, dhe kjo është një gjë të cilën e duam, por do të shohim  se di të shkojnë gjërat. E dua Khabibin dhe do të bëj gjithçka që këtë kërkojë,” ka thënë mes tjerash Uajt.

Sent Pierre një kohë ishte një ndër yjet më të mëdha në UFC, në peshat e mesme dhe te lehta, por nga viti 2013 ka zhvilluar vetëm një ndeshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat