Haxhi Krasniqi me mesazh: Besa besë...Gjermani habit se çfarë thotë

Boksi

Haxhi Krasniqi me mesazh: Besa besë...Gjermani habit se çfarë thotë

Nga: Kemajl Goca Më: 22 shtator 2020 Në ora: 20:31
Haxhi Krasniqi, foto SES

Boksieri më i mirë në trojet shqiptare, junikasi Haxhi Krasniqi, jep mesazhin e fuqishëm: Besa besë, për  meçin e madh me 10 tetor të këtij viti.

Haxhi Krasniqi kurrë më i përgatitur e më i fortë, synimi i tij është që ta fitojë titullin e kampionit të botës.
Boksieri nga Kosova me padurim pret meçin e madh, zotohet për luftë të madhe, për ta realizuar ëndrrën e tij.

Gjermani Dominic Bosel do të mbrojë titullin e botës kundër sfiduesit Haxhi Krasniqi në Magdeburg më 10 tetor!
Kampioni i botës WBA / IBO Freyburg / Unstrut do të luftojë në  "ndeshjen në shtëpi" të shumëpritur me 10 tetor 2020. 

Image

Në arenën më të madhe sportive në vend, “Getec Arena” në Magdeburg, ai do të takojë sfiduesin e tij për titullin e botës siç është planifikuar për në mars të këtij viti. Ky tani është ish-kampioni evropian Haxhi Krasniqi, i cili më në fund dëshiron të përmbushë ëndrrën e tij të përjetshme për një titull kampion bote në përpjekjen e tretë. 

Promotori i SES, Ulf Steinforth, në konferencë për shtyp tha mes të tjera: “Në muajt e fundit kemi punuar intensivisht me të gjithë ekipin tonë për të realizuar këtë luftë për titullin e  botës. Konceptimet tona nën "kushtet e loronës" me të gjitha aspektet e higjienës / sigurisë dhe rrezikut bindëm autoritetet vendimmarrëse. Kështu që unë tashmë mund të falënderoj Ministrinë e Shëndetësisë dhe Ministrinë e Brendshme këtu në Saksoninë-Anhalt si dhe Departamentin e Shëndetësisë Magdeburg për besimin e tyre te ne, këtë Kampionat Botëror të Boksit nga Dominic Bösel kundër sfiduesit të tij Haxhi Krasniqi para 2000 spektatorëve në “GETEC Arena”.

Image

Haxhi Krasniqi (50-6-0 (18) është i 13-ti në renditjen botërore të WBA dhe që tani jeton afër Augsburgut, përdorë moton e tij: "Kurrë mos u dorëzo" pas dy ndeshjeve të pasuksesshme për titullin e botës kundër Nathan Cleverly (2013) dhe Jürgen Brähmer (2015) tani ka vendosur të luftojë për titullin e botës për herë të tretë.

Dominic Bösel, tha mes të tjera se e njeh mirë Haxhiun: “Me Robinin (Haxhiun), unë po bëhem një sfidues me përvojë. Ai ishte kampion evropian dhe luftoi dy herë për titullin e botës. Sigurisht, natyrisht, ai më njeh mua, unë e njoh atë. Si një kundërshtar në ring ai është një luftëtar i madh". "Nuk e kam shok por koleg se shok nuk kemi qenë kurrë dhe kështu që nuk kam problem të takoj një koleg nga klubi ku unë dhe ky shpesh edhe Sparing kishim", tha Bosel.

Image

Haxhi Krasniqi, është optimist, duke thënë: “Unë jam shumë mirënjohës për shansin e ri, është i treti imi. Në muajt e fundit kam vazhduar të stërvitem shumë dhe, falë promovimit tim në kategorinë e peshave të rënda, nuk kam më probleme me "bërjen e peshës". Unë me të vërtetë po pres me padurim luftën - dua që më në fund të realizoj ëndrrën time për titullin e botës!".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat