Pireva lufton për finale kundër Cvetkoviqit 

Boksi

Pireva lufton për finale kundër Cvetkoviqit 

Nga: K.G. Më: 9 tetor 2020 Në ora: 12:13
Pireva lufton për finale kundër Cvetkoviqit 

Boksieri i kombëtares së Kosovës, Besart Pireva, sot kërkon finalen e madhe në turneun e boksit “Grand Prix” në Zagreb. 

Pireva është i përgatitur maksimalisht dhe do të luftojë kundër kroatit.

“Sot me 9 tetor nga ora 16:00 në gjysmëfinale në ring ngjitet Besart Pireva i cili bokson kundër boksierit vendor të Kroacisë Leo Cvetkoviq.

Pireva dje mundi boksierin francez Monny Raphael. Në turne marrin pjesë 14 shtete nga 3 kontinente”, njofton Latif Demolli, zëdhënës i Federatës së Boksit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat