Krasniqi lufton për titull të kampionit të botës

Boksi

Krasniqi lufton për titull të kampionit të botës

Më: 9 tetor 2020 Në ora: 15:58
Krasniqi lufton për titull të kampionit të botës

Boksieri shqiptar, Haxhi Krasniqi nesër për herë të tretë do të luftoj për titull të kampionit të botës.

Ai për kundërshtarë do ta ketë kampionin aktual të botës në WBA dhe IBO, Dominic Boesel.

Dy boksierët sot kanë bërë matjet zyrtare para takimit nesër.

Sipas medieve në Gjermani, kjo ndeshje për Robinin nuk ka të bëj vetëm më titullin e botës, por edhe me të ardhmen e tij si boksier.

Ndeshja do të zhvillohet në ora 23:15 të mbrëmjes, në Magdeburg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat