Pështymë, birrë në këpuc – Kështu e festoi fitoren në UFC, Tai Tuivasa

Boksi

Pështymë, birrë në këpuc – Kështu e festoi fitoren në UFC, Tai Tuivasa

Më: 25 tetor 2020 Në ora: 13:53
Pamje nga vendi i ngjarjes

Jo vetëm meçi Khabib – Justin Gaethje mori vëmendjen e mediave në botë.

Ishte edhe festa e “luftëtarit” të UFC 254, Tai Tuivasa që mbrëmë mposhti me nokaut, Stefan Struven.

Pas kësaj fitore të madhe, Tuivasa, shkoi drejtë zhevshtorës së tij, ku hapi një birrë dhe e derdhi te këpucët e tij, ndërsa stafit i thoshte që të pështyjnë mbi të.

Pas këtij veprimi, ai filloi që ta pijë birrën nga këpucët, ky gjest pritet të dënohet nga organizatoret e UFC-së, pasi është në kundërshtim me rregullat anti-covid-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat