McGregor tregon arsyen e humbjes nga Poirier

Boksi

McGregor tregon arsyen e humbjes nga Poirier

Më: 24 janar 2021 Në ora: 09:34
Conor McGregor

Dustin Poirier e ka mposhtur Conor McGregorin në eventin e sotëm të UFC 257 me nokaut teknik.

Edhe pse McGregor pati iniciativën dhe sulmonte në vazhdimësi, në mesin e raundit të dytë Poirier pati disa goditje të fuqishme, të cilat nuk mundi t’i përballonte ‘The Notorious”, duke u mundur.

Pas ndeshjes, McGregor tha se humbja erdhi si pasojë e pasivitetit, por që prmtoi se do të rikthehet.

“Është e vështirë për të kapërcyer pasivitetin. Goditjet me këmbëve ishin të mira nga Poirier. Goditja në muskulin e ulët ishte shumë e mirë. Këmba ime ishte e vdekur. Unë nuk isha rehat siç ishte e nevojshme. Dustin ishte një luftëtar. Unë duhet ta pastroj atë dhe të kthehem. Kam nevojë për aktivitet. Ju nuk shpëtoni duke qenë joaktiv në këtë garë. Unë do të riorganizohem” – theksoi pas meçit Conor McGregor.

Dustin Poirier iu hakmor McGregorit pasi ishte mposhtur nga irlandezi në vitin 2014 brenda 90 sekondave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat