Donjeta demolon rusen 

Boksi

Donjeta demolon rusen 

Nga: K.G. Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 16:51
Donjeta demolon rusen 

Boksierja e kombëtares së Kosovës, Donjeta Sadiku, shkëlqen në Bullgari, duke avancuar më tej.

Sipas zyrës së Federatës së Boksit të Kosovës, Donjeta e ka demoluar boksieren ruse. 

“Në turneu ndërkombëtar ‘Strandja’ në Sofje, Donjeta Sadiku mundi bindshëm (5:0) boksieren nga Rusia Orlinda Aleksandrova. 

Sot në ring u ngjitet 60 kg Donjeta Sadiku kundër Aleksandrovas dhe gjatë tri rundeve Donjeta tregoi boks cilësor dhe teknik të përsosur duke ngadhënjyer bindshëm.

Sonte nga ora 18:00 në 81 kg Besart Pireva bokson kundër boksierit nga Ukraina Kost Maxym”, njofton federata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat