Grushton fort

Boksi

Grushton fort

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 11:42
Grushton fort

Conor McGregor, një ikonë e arteve marciale mikse, tentoi disa vite më parë të jetë i suksesshëm edhe në sportin e boksit. Ai dueloi dhe u mund nga Floyd Mayweather në një duel dhe që nga ajo kohë ai nuk është ngjitur më në ring.

Legjenda e boksit George Foreman, ish-kampion bote në peshën e rëndë, i ka dhënë një këshillë irlandezit, duke e ftuar të duelojë në ring, për ta lënë përgjithnjë kafazin. Madje ai mendon se McGregor mund të jetë i sukseshëm në boks.

“Ndoshta për Conor është e vështirë ta pranojë këtë që them, por ai është një boksier më i mirë se sa është një sportist i MMA-së. Unë, tani për tani, e shoh më shumë si një boksier.

Nëse Conor duelon sot me Pacquiao, mund ta mposhtë atë, në bën një duel të mirë, pasi grushton fort”, tha Foreman.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat