Avniu nuk e përballoi nokautin e Alvarezit, ja si bie në tokë

Boksi

Avniu nuk e përballoi nokautin e Alvarezit, ja si bie në tokë

Nga: K.Goca Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 12:46
Avniu nuk e përballoi nokautin e Alvarezit, ja si bie në tokë, foto (Ed Mulholland / Matchroom)

Lufta mes Canelo Alvarez dhe Avni Yildrim u zhvillua në shenjën e kampionit në kategorinë super të mesme.

Gjegjësisht, pas raundi të parë të barabartë dhe jointeresant, Alvarez u hodh dhe i dha një seri goditjesh Avniut, vetëm për ta nokautuar në raundin e tretë.

Një skenë interesante ndodhi kur trajneri i Avni Yildirim tha se ai duhej të vazhdonte luftën në raundin e katërt, por kjo nuk ndodhi, sepse ai nuk mund të ngrihej pas goditjes së fundit, kështu që Meçi mbaroi.

Turku  Avni Yildirim e filloi luftën si një sfidues i detyrueshëm, por është e pakuptueshme se si ai zgjodhi të përballet me yllin më të madh! Mund ta shikoni nga minuta e 15.00 se si Avniu bie në tokë dhe nuk e vazhdon luftën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat